על העמותה

 
עמותת אהב"י, העמותה לקידום אמנות העם בישראל, הוקמה ביוני 2011 במטרה לפתח ולטפח את היצירה המקומית העממית, להניע ולעזור ללהקות חובבים להגיע לאיכויות גבוהות וליצור להן הזדמנויות לביטוי עצמי ולמפגשים עם קהלים על במות בכל רחבי הארץ.

בפעילויות עמותת אהב"י מעורבים כ-250 להקות והרכבים חובבים הפועלים בתחומי אמנויות הבמה השונות (להקות מחול עם ועמים, להקות מחול מודרני וקלאסי, חבורות זמר, מקהלות, תזמורות, הרכבי רוק ומוסיקה עכשווית, להקות פולקלור עדות, תאטרונים קהילתיים ועוד.) המייצגים מאות רשויות מקומיות, מתנ"סים, קונסרבטוריונים, מרכזי מחול ועוד.

עמותת אהב"י מסבסדת סדנאות אמן וכנסי להקות והרכבים, מקיימת השתלמויות מקצועיות, מחנות מחול, תחרויות, סופי שבוע מקצועיים, ירידים ופעולות נוספות המיועדות להעשיר את להקות החובבים בארץ.

עמותת אהב"י מקיימת מידי שנה, החל משנת 1996 ברציפות את התחרות ע"ש לאה פורת גור, במסגרתה מתחרות מידי שנה עשרות להקות מכל חלקי הארץ על סך פרסים כולל של כ-36,000 ש"ח. התחרות מתקיימת לזכרה של לאה פורת גור שעמדה בראש אגף התרבות של המדינה ושמשה כיו"ר המועצה לתרבות ואמנות במשך עשר שנים (1970 - 1980).
בראש התחרות עומדים: מינהל התרבות, החברה למתנ"סים ומשפחת לאה פורת-גור.